Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/templates/yoo_downtown/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

Jurajski półmaraton

Aż 1121 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy ukończyło, w leżącej koło Krakowa niewielkiej miejscowości Rudawie V Jurajski Półmaraton, który odbył się w dniu 14 czerwca 2009r

Impreza ta, której organizatorem są KKS Jura Moto Sport, oraz Jurajska Izba Gospodarcza słusznie została w 2008 roku wyróżniona przez kolegium redaktorskie, a także członków MaratonyPolskie.PL TEAM certyfikatem Złotego Biegu.

Na atrakcyjność imprezy wpływ mają zapewne wysokie nagrody finansowe, oraz rozlosowywanie spośród uczestników, którzy ukończyli zawody, cennych nagród, których główną jest zwykle samochód osobowy (w tym roku Hyundai Getz).
Na szczęście nagrody to nie jedyny czynnik jej atrakcyjności. Sporym atutem są niezwykle piękne i zarazem bardzo trudne tereny, na których rozgrywany jest ten półmaraton. Ponadto każdy zgłaszający się zawodnik otrzymywał koszulkę, napój Tiger, a po ukończeniu biegu przepiękny medal okolicznościowy, napoje i posiłek.

Tradycją już chyba jest to, że corocznie nasz reprezentant, kolega Tomasz Rudnik, w ramach odwiedzin rodziny zamieszkałej nieopodal miejsca startu, bierze czynny udział w tych niezwykle wymagających zawodach.

W tym roku po upływie zaledwie tygodnia, odczuwając jeszcze trudy wysiłku włożonego w Europamarathon, Tomek ponownie uczestniczył w tej imprezie. Start nastąpił o godzinie 1000, pogoda mimo że było ciepło i duszno nie mogła być powodem do narzekań, trasa bez zmian czyli o charakterze anglosaskim. Tomasz pokonał ją w czasie jednej godziny dwudziestu sześciu minut i pięćdziesięciu sekund, co uplasowało go na sześćdziesiątej pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej, oraz na dwudziestej siódmej w kategorii wiekowej M-30.