Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.


Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/templates/yoo_downtown/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

33.Vienna City Marathon

   

33.Vienna City Marathon

Pielgrzymka dziesięciolecia…

„Theater der Emotionen“ / „Theater of Emotions“

22.06.2015r. przyszedł mail od Michała pt. Pielgrzymka dziesięciolecia

Zgodnie z zapisami w kronice Gaala Anonima, w 2016r. nasz Team miał obchodzić 10-lecie swojego istnienia. Pomysł Michała, żeby uczcić na biegowo to cynowe wesele wydawał się być trafiony w dziesiątkę.

Jedną z propozycji, która poszła w mailu był wyjazd na maraton w Wiedniu. Były do wyboru opcje startu w sztafecie maratońskiej lub indywidualnie w maratonie lub półmaratonie. Ale jak mówi nasze polskie przysłowie: „Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane”, czyli niestety wiążącego odzewu w zasadzie nie było.

Moja krótka analiza kalendarza uwzględniająca dni świąteczne oraz terminy różnych maratonów, upewniła mnie tylko w decyzji, że start w Wiedniu to dobry pomysł. Skończyło się na wypadzie rodzinnym, a do towarzystwa dołączył kolega z pracy z żoną.

To były dość intensywne 4 dni w mieście muzyki i zabytków. Albo teatrze emocji, jak reklamują swój maraton miejscowi.

A tak to miało wyglądać: Oficjalny trailer.

Pasta-party w ratuszu z ichnimi kopytkami na słodko („Kaiserschmarrn”) lub klasycznym makaronem, do tego klasyczna muzyka i performance na scenie. Popołudniowe biegi dla dzieci, gdzie wystartowały moje nadzieje olimpijskie ;) Można było nieźle nakręcić się na niedzielę.

Dzień startu to z jednej strony zachmurzone niebo i idealna temperatura do biegania, a z drugiej strony silny wiatr. Powoli już zaczynam się z tym oswajać, że na naszych szerokościach geograficznych wczesną wiosną wieje. Ostatni raz o tym wspominam, bo nawet jak wieje od 32km na klatę, to wszyscy mają tak samo. Z samej trasy niestety niewiele pamiętam. Oprócz tego, że jest naprawdę szybka i na życiówki. Te 2-3km między 15 a 18km lekko wznoszącego profilu nie ma znaczenia, bo zaraz potem jest sympatyczny długi zbieg. Reszta jest płaska i zaprasza do szybkiego biegu. Duże grupy kibiców na trasie. Impreza zorganizowana perfekcyjnie.

W dużym skrócie wyglądało to tak: Skrót relacji z telewizji ORF.

 https://www.instagram.com/vienna_city_marathon/

 Wyniki do sprawdzenia pod linkiem.

http://www.vienna-marathon.com/?surl=cd162e16e318d263fd56d6261673fe72#goto-result

 Relacja: Janusz Wojnarowicz

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net
How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog