Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/templates/yoo_downtown/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

Bogatynia Karbonalia - 5 Bieg Uliczny

W ostatnim dniu Bogatyńskiego Święta Węgla i Energii na ulicę ruszyli biegacze.

Dokładnie o godzinie dziesiątej zawodnicy wystartowali do współzawodnictwa w biegu rekreacyjnym na dystansie 2,5 kilometra oraz w biegu głównym na dystansie czterokrotnie dłuższym.

Pogoda dopisała i mimo że nad Bogatynią zawisły czarne chmury (w dniu poprzedzającym wystąpiły obfite opady deszczu), to bieg odbywał się w komfortowych warunkach. Nie oznacza to jednak że było lekko, tuż po starcie na zawodników czekał wymagający podbieg, natomiast na zbiegu znać o sobie dawał przeciwny wiatr.

Dla zawodników/zawodniczek którzy wybrali wariant rekreacyjny liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, nie oznacza to jednak że nie było emocji. Linię mety przekroczyło 28 osób, lecz pierwsza trójka uczyniła to w niedużych odstępach. Zwyciężył Daniel Firlet z Bogatyni  8:44, pokonując Bartłomieja Waloszczyka ze Świętoszowa 8:48, natomiast na trzeciej pozycji w czasie 8:49 przybył zawodnik Edi-Team’u Leszek Oleksiuk ze Zgorzelca.

W kategorii osób niepełnosprawnych najlepszym okazał się Tomasz Sołtys ze Zgorzelca 11:19, który pokonał Romana Fitę z Kożuchowa 11:43 oraz Jana Mikołajczaka z Legnicy 13:06.

Dziesięciokilometrowy bieg główny ukończyły 92 osoby, co jest aktualnym rekordem frekwencji. Dla  przypomnienia w latach ubiegłych wyglądało to następująco (2008 r. – 36 osób, 2009 r. – 52 osoby, 2010 r. – 44 osoby, 2014 r. – 79 osób).

Zwycięzcą okazał się zawodnik z Ukrainy Oleksii Obukhovsky 31:57, który pokonał swojego rodaka Volodymira Krovlaidisa 32:33, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się zawodnik UKS Olimpia Węgliniec Tomasz Szymański 33:02.

Wśród kobiet pierwsze miejsce z wynikiem 37:54 również dla Ukrainy. Na najwyższym stopniu podium stanęła Olena Kytytsia. Tuż obok niej, co jest bardzo miłą informacją na pudle stanęła nasza Ela Kowalewska, która uzyskała fantastyczny wynik 40:02. Na miejscu trzecim przybyła Łucja Kołomyjska z Lwówka Śląskiego 43:11

Na wyróżnienie zasłużyli również nasi zawodnicy, którzy zajmowali wysokie lokaty w różnych kategoriach : Beata Orzoł w biegu rekreacyjnym zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast w biegu głównym Dariusz Orzoł zajął pierwsze miejsce w kategorii M-46, a Tomasz Olejnik drugie w kategorii mieszkańców Bogatyni.

Niestety nie obyło się bez drobnej wpadki.  Z bliżej niewyjaśnionych przyczyn, części nagradzanym zawodnikom nie wręczono pięknych odlewanych medali. Organizatorzy biją się w piersi i przepraszają. Osoby które nie otrzymały medalu zostały w miarę szybko zlokalizowane i niedopatrzenie korygowane było na bieżąco. Praktycznie wszystkie osoby otrzymały swój medal, ale zachodzi prawdopodobieństwo że są jeszcze osoby które mogły wyjechać bez swojej zdobyczy. Wobec powyższego prosimy o kontakt z Panem Dyrektorem OSiR’u w Bogatyni w celu zamówienia odpowiedniego medalu, być może jest jeszcze możliwość ewentualnego dokupienia.

Ponadto zgodnie z regulaminem dla finiszerów przygotowano 100 małych medali. Zawodnicy którzy nie zmieścili się w limicie, a chcieliby ten medal otrzymać również mogą się kontaktować z organizatorem, ponieważ ten obiecał dołożyć wszelkich starań aby móc te medale jeszcze pozyskać.

Wszystkie dane kontaktowe z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bogatyni znajdują się  TUTAJ

Serdeczne podziękowania dla pozostałych zawodników którzy godnie reprezentowali nasze stowarzyszenie na ziemi bogatyńskiej (Tomasz Rudnik, Łukasz Kubala, Piotr Nowosad,  Jacek Duszyński, Andrzej Wojtukiewicz, Ewa Brodzińska oraz opiekunowie Edward Jołtuch i Jacek Lenart)

Zainteresowanych wynikami zawodów odsyłamy  na strony  maratonypolskie oraz   pulsarsport