Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/templates/yoo_downtown/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/editeam/domains/archiwum.editeam.pl/public_html/libraries/cms/application/site.php on line 250

Skuteczna obrona

Koniec sezonu praktycznie już się zaczął, jednakże nie dla wszystkich,

ponieważ w okolicach górniczego święta, corocznie rozgrywane są w Koninie Mistrzostwa Polski Górników Węgla Brunatnego.

Impreza ta na stałe zaczyna wpisywać się w kalendarze startowe naszych górników, bowiem jest to już czwarty z rzędu ich udział w tej imprezie.

Trzeciego grudnia odbyła się już piąta edycja tego biegu. Trasa posiada atest i liczy sobie 10 kilometrów. Pogoda dopisała. W chwili startu tj. o godzinie 12:00 samochodowy termometr wskazywał 3,5°C. Wprawdzie mocno wiało, ale przynajmniej nie wystąpiły żadne opady.

Zawody ukończyło 328 osób. Zwyciężył STARŻYŃSKI Andrzej który na mecie zameldował się z czasem 32:00, pokonując tym samym Ukraińca Sergieja KROWLAJDISA (32:11) i trzeciego na mecie Piotra FRYDRYCHOWSKIEGO (32:37).

Jeszcze bardziej zacięta walka rozegrała się wśród kobiet gdzie różnica na mecie między pierwszą a drugą panią wyniosła zaledwie cztery sekundy. Zwyciężczynią  okazała się Patrycja TALAR (37:02) przed Zuzanną MOKROS (37:06). Trzecia lokata przypadła dla Agnieszki KUSTER (39:31)

Nie mniej ciekawie było w klasyfikacji Mistrzostw Polski Górników Węgla Brunatnego gdzie po raz czwarty z rzędu  tytuł powędrował do Tomasza RUDNIKA (36:35). Nasz zawodnik o 18 sekund pokonał drugiego w tej klasyfikacji Rafała ŚLEBIODĘ z Adamowa. (36:53), natomiast trzeci na mecie Michał DRYJAŃSKI z Kleczewa (38:23), swoją pozycję zawdzięcza 10 i 11 sekundowej przewadze nad  Arturem OGÓRKIEM i Zdzisławem KLUF z Bełchatowa.

W klasyfikacji tej pozostali nasi górnicy uzyskiwali następujące rezultaty: Dariusz Orzoł 41:28 (miejsce 9), Tomasz Moczarski 48:16 (miejsce 19), Andrzej Klimczak 49:30 (miejsce 24) i Piotr Rudnik 43:06 (miejsce 10).

Warto nadmienić że Tomasz Rudnik oprócz zwycięstwa w rywalizacji branżowej, zwyciężył również w kategorii M-40 zajmując w klasyfikacji  ogólnej wysoką siódmą lokatę, natomiast Tomasz Moczarski w kategorii M60 uplasował się na trzeciej pozycji.